Levizja Vetevendosje - Serbia nuk kalon në Merdarë

Shikoni video klipin te ingjizuar nga protestat e sotshme ne 14.01.2012 persepari!
Si mund ta  beje policija ket ne nje proteste Paqesore te levizjes Vetevendosje? Edhe jam i sigurt, qe kjo sesht e vetmja qka ka ndodh sot / dhe do ndodhe.

Gjithashtu
Vedat Xhymshiti, nje fotograph kosovar, e ka postuar qe esht attakuar prej policin e Kosoves, apo ma sakt the "Kosovo Police special unit forces", duke fotografuar policet tu i be aktionet.

Esht bere "dasma e anarkis" ne Kosoven veriour sic thot Kadrija, "duke bllokur dy pikat kufitare qe as Qeveria Thaqi as Kfor e As Eulex nuk reagojn dhe tolerohet edhe krimi i organizuar.

ncnc, aq injorant Hashim Krimineli dhe kompanija tjeter, qe behet KUNDER popullit e vet.
Nuk ma merr mendja, sic mund te ri-votohet partija DPK.

Qka do thote Ibrahim Rugova ne ket qeshtje?
Qka do bente Adem Jashari?
Qka do mendonte Skenderbeu i madh?


No comments: